» 
»
 

THY’de yolcu krizi! Uçak havalimanına zorunlu dönüş yaptı

İstanbul’dan havalanıp Klimanjaro’ya gitmekte olan THY’yw ait yolcu uçağı, Slovenya vatandaşı olan yolcusu Anton Cestnik’in Yolcuları dövüp koltuğu kırması nedeni ile Atatürk Havalimanı’na geri dönüş yaptı.

İstanbul’a dönüş yapmak mecburiyetinde kalan uçağın başlı olduğu uçuş firması THY yetkilileri tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, TK0673 İST-JRO-MBA seferi yapmak için 12 Ocak akşamı saat 19:37’de havalanan uçağın, Mısır hava sahası üzerindeyken Anton Cestnik isminde bir yolcunun uygunsuz davranışları sonrasında kaptan pilot tarafından geri dönüş kararı alındığı ifade edildi. Açıklamada pilotun ilk olarak ile Antalya’ya divert kararı almış olduğu ancak iniş için uygun şartların oluşmaması nedeni ile divert yönünü Atatürk havalimanı olarak belirlendiğini de kaydedildi.

Yazılı beyana göre, “Eşi Klavdija Cestnik ile seyahat eden yolcunun önündeki yolcuları hedef alarak koltuğu ayaklarıyla tekmelediği, uçağın kumandasını ve koltuğun yan kısımlarına kırmıştır. Yolcu kabın ekibi tarafından sakinleştirilmeye çalışılmış fakat yolcu kabin ekibini ve yolcuları darp etmeye devam etmiştir. Yanındaki eşi ile de tartışan yolcuya kelepçe prosedürü uygulanmış ancak bilek kelepçesini de kırmıştır.

 Yolcu hiçbir şekilde kontrol altına alınamayınca diğer yolcular bu şekilde sefere devam etmek istemediklerini belirtmişlerdir. Seferimiz, İstanbul’a indikten sonra uçak emniyet yetkililerince karşılanmış olup kural dışı yolcu polis tarafından emniyete götürülmüştür. Rezervasyon olarak Münih üzerinden İstanbul istasyona buradan da Mombasa (Kenya) seyahatleri bulunan iki yolcu için divert sonrası INAD ( kabul edilemez) yolcu prosedürü uygulanmış ve iki yolcu bu sabah TK 1629 sefer numaralı uçak ile Münih’e gönderilmiştir" açıklamaları yapıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *