» 
»
 

THY’nin 7 Ocak 2017 tarihli 34 seferi iptal oldu

Olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışı sebebi ile Türk Hava Yolları yetkilileri tarafından yarın (7 Ocak) yarın iç ve dış hatta 34 seferin yapılamayacağını duyurdu.

Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava havayolu seferlerinde de aksamalara neden oluyor. Bu bağlamda havayolu taşımacılığının önde isimlerinde Türk Hava Yolları basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, yarın Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarında yaşanması beklenen kar yağışı, buzlanma ve kuvvetli rüzgar gibi nedenlerle iç ve dış hatta yapılması planlanan 34 seferini iptal edildiğini açıkladı.

Açıklamada belirtilen uyarılara göre, yolcuların uçuş saatlerinden çok daha önce uçuşlarıyla ilgili son durumu THY resmi sitesi ya da çağrı merkezi numaralarından bilgi alarak havalimanlarına gelmelerinin gerektiği ifade edildi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi yetkilileri de, 7-8 Ocak'ta yaşanması muhtemel olan olumsuz hava şartlar sebebiyle Atatürk Havalimanı'ndaki seferlerin yüzde 30 oranında azaltıldığının altı çizildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *