» 
»
 

Tiryakilerin E-Sigara kullanması ne kadar doğru?

Tiryakilerin sigarayı uzun vadede destek almadan bırakmaları çok zor. E-sigara kullananların sigarayı azaltmaları ya da bırakmaları konusunda fayda sağladığına yönelik söylemler olsa da bağımlılık konusunda pek bir şeyin değişmeyeceğine inananların sayısı da az değil.

E-sigara kullanımı son zamanlarda bir hayli artmış durumda. Peki E-Sigara kullanımının uzun vade de tiryakilere sigarayı bırakma konusunda ne kadar faydası oluyor. Kimi tiryakiler E-Sigiara kullanımından sonra sigarayı bıraktığını ya da azalttığını söylerken, kimi tiryakiler de ber süre sonra tekrar sigara içmeye başladıklarını belirtiyorlar. Mantık olarak E-sigara kullanımı sigarayı bıraktırma konusunda kolay bir yol olarak gözüküyor. Sigaranın uzun vadede vücuda verdiği zararlar göz önünde bulundurulduğunda sigaranın bırakılması büyük önem arzediyor. Vücudun kendini toparlaması ve onarması için sigarayı bırakmanın çok çok önemli. Sigarayı bıraktıktan sonra kısa vadede vücutta olan değişiklikleri de görmeniz mümkün. Sigaranın zararlı etkilerini azaltmak için bir çok tiryaki e-sigara kullanımına yöneldi. E-sigara kullanımının kişinin sigara ihtiyacını ortadan kaldırdığına dair çeşitli görüşler bulunuyor. Ekonomik yönden de uygun olması yine tiryakilerin e-sigara kullanmasına olanak sağlıyor.  E-sigara kullanımında sigara bağımlılığının da sona erdiğini söyleyenler de var fakat e-sigara ile birlikte normal sigara içen tiryakilerde az değil. Günümüzde kullanımı artan e-sigaranın farklı birçok markada ürünler bulunmakta. Burada iyi markaların öne çıktığını belirten e-sigara kullanıcıları. Uzun vadede düşünüldüğünde markalı ürünlere yönelmenin daha iyi olacağını söylüyorlar. 

LİKİT SEÇİMİ ÖNEMLİ

E-sigara kullanırken birçok aromada ve birçok markada likit bulmak mümkün. Likit seçiminin de önem kazandığını belirten tiryakiler e-sigarayı bir başlangıç, özellikle de sigarayı bırakmada bir başlangıç olarak görüyorlar. E-sigara da servis olayı olmadığı için kaliteli markalara yönelmek ileride yaşanacak sorunlarında önüne geçiyor. Elektronik sigara satın almak isteyenlerin mutlaka marka ürünlerden tercih yaparak, yine marka likit ve içimi kolaylaştıracak aromalardan tercih yapmaları isteniyor. Eğer sigarayı bırakmak istiyorsanız bir alternatif olarak e-sigarayı düşünebilirsiniz. Fiyatları konusunda ise çok farklı rakamlar mevcut. Ortalama ücretleri ise 150 ile 300 TL arasında değişebiliyor. Yalnız e-sigaranın da ne kadar sağlıklı olduğu ise bilinmemekle beraber en azından tütüne göre daha az zehir bulunduğu da bir gerçek. Yine de sağlıklı yaşam için hiçbir tütün ve tütün mamülleri ile e-sigara içilmemesi tavsiye edilmekte. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *