» 
 

TOKİ 175 bin kişiye indirim kampanyası başlatıyor

TOKİ borcunu erken ödeyerek bir an önce tapusunu almak isteyenlere yönelik düzenlediği kampanyada yüzde 20 indirim uygulayacak. Peki TOKİ indiriminden kimler faydalanabilecek?

175 bin konut ve işyeri sahibi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan tapularını erken alabilmek için yoğun talepte bulununca harekete geçildi ve indirim kampanyası başlatıldı. Kampanya hakkında bilgi veren TOKİ Başkanı Ergün Turan, bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi indirim kampanyası başlattıklarını belirtti ve borcunu ödeyip tapusunu almak isteyen vatandaşlara yüzde 20 indirim uygulanacağını kaydetti.

Turan, bu kampanyadan yararlanmak isteyen alıcıların 22 Ağustos-20 Eylül arasında ilgili bankaya başvuru yapması gerektiğini belirten Turan, kampanyadan kimler yararlanabilir bu konuya da açıklık getirdi. Kampayanın 2013 yılı sonuna kadar satışı gerçekleştirilmiş ve taksit ödemeleri 2013 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri sahipleri için geçerli olduğunu hatırlatan Turan, ayrıca bir diğer şartın da bu kişilerin başvurdukları tarih itibariyle TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi borçlarının olmaması gerektiğine dikkat çekti.

Yine önemli bir husus ise kalan vade olarak belirtilirken, konut ve işyeri alıcılarının borçları eğer 12 ay ve daha az kalmışsa bu projeler de indirim kampanyasına dahil olmayacak. Kampanyanın son gün 20 Eylül olduğu için indirim kampanyası başvuruları bu tarihten sonra alınmayacak. Halihazırda 2013 yılı sonuna kadar satılmış ve ödemeleri aynı yıl sonuna kadar başlamış 174 bin 441 konut ile 379 işyeri bulunmakta.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *