Farkonda
Farkonda
» 
»
 

TOKİ adını kullanarak 200 milyon dolandırdı!

Emre K. TOKİ'den vatandaşlara kolay ev verme vaadiyle, kendisini AK Parti Sivas Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olarak tanıtarak insanların güvenini kazanıp kandırdı. Dolandırıcı, yüzlerce kişiden tam 200 milyon lira alıp ortalıktan kayboldu.

Dolandırıcılar artık sınır tanımıyorlar. On binlerce insan dolandırıcıların mağduru oluyor ve neredeyse ellerindeki tüm birikimleri dolandırıcılara kaptırıyorlar. Telefon dolandırıcıları, internet, banka dolandırıcılarına şimdi bir de TOKİ dolandırıcıları ortaya çıktı. Toplu konutlardan ev sahibi olmayı bekleyen Toplu konut İdaresi (TOKİ) Kayabaşı Konutları’nda bekleyen tam 700 kişi, kendisini AK Parti Gençlik Kolları Başkanı olarak tanıtan Emre K. tarafından dolandırıldılar. Emre K. dolandırdıkları kişilere sahte bilgiler vererek, onlara daha uygunj fiyata TOKİ'den ev sahibi olabileceklerini söyleyerek ikna etti. Para aldığı kişilere ise TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan tarafından imzalanmış olarak gösterilen belgeler gönderip güven sağladı. Yüzlerce kişiden tam 200 milyon lira dolandırdı.

Yüzlerce insanın ev almak hayali ile oynayan, onları uygun fiyata TOKİ'den ev alacaklarına dair kandırmayı başaran 26 yaşındaki Emre K. 700 kişiyi 200 milyon lira dolandırdıktan sonra ortalıktan kayboldu. Dolandırıcının, sevgilisi ile birlikte yurt dışına kaçmış olabileceği düşünülüyor. Mağdurlar, hakkında suç duyuru bulundukları Emre K.'ya ulaşamıyorlar. Emre K.'nın avukatı Kadir Kartal, Emre K.'nın da dolandırıldığını, mağdurların öfkelerinden ve olabilecek problemlerden korkup saklandığını ve onun beş kuruş bile parası olmadığını iddia etti. Emre K. mağdurlarıdnan Zafer Dudu, Emre K.'nın herşeyi belgelerle teyit etmesinden ve onun telefon görüşmelerinde halletmediği iş olmadığı için güvendiklerini dile getirdi.

TOKİ'nin Başkanı Mehmet Ergün Turan ise, dolandırıcıların sahte bir sözleşme düzenlediklerini, sözleşme ile vatandaşlardan belirli bir miktar peşinat aldıklarını ve onlara öncelik tanışayacaklarını söyleyen sahtekârlara inanmamaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Her hangi bir şüphe duyduklarında ALO TOKİ ücretsiz hattı arayabileceklerini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *