» 
 

TOKİ emeklilere 300 TL'ye ev imkanı sağlıyor

TOKİ konut kampanyaları kapsamında emeklilere 300 TL taksitle ev imkanı sağlıyor. 25 bin emekliyi ev sahibi yapmak için seferber olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi projeleri başlayan konutları ile emeklilere uygun koşullarda ev sahibi olma fırsatı sunuyor. TOKİ başvuruları ne zaman ve nereye yapılacağı hakkında ise resmi internet sitesi üzerinden duyurularda bulunuyor.

Ev sahibi olmak isteyen emeklilere TOKİ 300 TL taksitle konut sahibi olma fırsatı sunuyor. Yepyeni plan ve projelerle en uygun fiyatlarla emeklileri ev sahibi yapma hedefiyle projelerine devam eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi her ilde TOKİ projelerinin yüzde 25'ini emeklilere ayırıyor. Geçtiğimiz sene 17 bin konut olarak ayrılan sayının bu sene 20 bini geçmesini hedeflediklerini belirten TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, emeklilere 300 TL taksitle ev imkanı da sağlanacağını belirtti. TOKİ emekli konut projelerine başvurular ne zaman ve nereye olacak bu konuada ise bilgiler TOKİ resmi internet sitesinde yer alıyor.

TOKİ emeklilere konut için gelen taleplere göre proje geliştirmeye devam ediyor. Hayata geçen projeleri için başvuruları alan TOKİ, başvuru sayılarının konut sayısını aşması durumunda ise kura çekilişi ile emeklilere konut sahibi olma şansı sunuyor. Emekli kategorisinde kura sonucu hak sahibi olamayanlar ise diğer alıcılar kategorisinde kuraya yeniden katılabilecek. TOKİ projeleri hakkında duyurular ise toki.gov.tr adresinde yer alıyor. Hangi ilde TOKİ projeleri devam ediyor, hangi konutların satışı tamamlandı, emeklilere TOKİ konutları hangi illlerde tüm bu soruların cevabı resmi internet sitesinde duyuruluyor.

Projeler bölümünden yapılan duyurularda, illere göre ya da plana göre seçenekler görülebileceği gibi, konutların nerede yapılacağı, 2+1, 3+1 gibi planları, taksit seçenekleri, peşinat yüzdeleri gibi bilgiler sunuluyor. Alt gelir grubu, afet konutları, sosyal donatı gibi pek çok planda TOKİ en ugyun fiyatla vatandaşları konut sahibi yapmaya devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *