» 
»
 

TOKİ kura çekilişi iptal edildi!

Başbakanlık TOKİ (Toplu Konut İdaresi) Başkanlığı'nın Van'da yapmış olduğu 425 adet 3+1 ve 2+1 dairelerinden satışa sunulması için gerçekleştirilecek kura çekimi, bir ihmal yüzünden iptal edildi.

Başbakanlık tarafından kısıtlı gelir durumuna sahip olan vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için yapılan TOKİ konutları düşük vadeli olarak vatandaşların karşısına çıkarmaktadır. Van’da yapılan TOKİ bloklarının yapımının bitmesinin ardından 3+1 ve 2+1 olan konutlar sahiplerini tam da bulacakken yapılan bir yanlışlıktan dolayı kura iptal edildi.

TOKİ Van’ın Şerefiye Mahallesi’nde yapılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında 3+1 ve 2+1 daireler halinde toplam 425 konut yapılmıştır. 425 konutun kura ile satışa çıkartılması için sabırsızlıkla bekleyiş başlamıştı. 425 konuta toplam 5 bin kişi başvurmuştur. Yoğun ilgi ve büyük bir kalabalıkla TOKİ Van’ın kura çekilişi bölgedeki bir düğün salonunda gerçekleştirilmek üzere sabah saatlerinde toplanılmıştır. Öncelikle engelli ve şehit aileleri kontenjanı belirlendi. Daha sonra 3+1 konutların kura çekilişleri açıklandı. Herhangi bir problem çıkmadan 2+1 dairelerin de çekilişleri sıkıntısız bir şekilde gerçekleşti.

Noterin yapmış olduğu kura da iki torbadan birinde 2 numarasının ektikliği fark edildi. Herhangi bir haksızlık durumu söz konusu olmasın diye 2+1 konutlarındaki tamamlanan çekilişler iptal edildi. Vatandaşların problem çıkarmasından dolayı da Van’ın Şerefiye Mahallesi’ndeki TOKİ 2+1 konutları kura çekilişi Alyans Düğün Salonu’nda gerçekleştirilmek üzere 31 Mayıs 2016 tarihine ve saat: 12:30’a ertelenmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *