» 
 

TOKİ’den 266 lira taksitle ev sahibi olma fırsatı

Başbakanlık Toplu konut İdaresi, dar gelirli ailelere özel olarak inşa edilen 3 bin 150 konutu 266 liradan başlayan taksitlerle 57 ilde satışa sunacak.

Başbakanlık Toplu konut İdaresi tarafından konu hakkında yapılan açıklamalara göre, dar gelirli vatandaşı konut sahibi yapma projesi kapsamında 226 liradan başlayan taksitlerle bin 313 konutu kuralı, bin 837 konutu ise açık satışa sundu.

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan yaptığı açıklamada, vatandaşların 226'dan başlayan taksitlerle, uzun vadede sıcak bir yuvaya sahip olmalarını amaçladıklarını kaydetti. Başkan Turan, alım gücü düşük olan vatandaşlara yönelik başlatılan proje kapsamında konut projelerinin kura yöntemiyle satışının gerçekleşmesinin arıdından proje kapsamı dışında olan konutların açık satış yöntemiyle satışa sunduklarını söyledi.

Açık satışın ile ilgili tarih, konutların niteliği, fiyatları, başvuru kapsamındaki banka ve diğer koşulların TOKİ tarafından bildirildiğini ifade eden Turan, bu bağlamda konut satın alma hakkı ve belirleme önceliğinin başvuru sırası ile belirlendiğini kaydetti.

Açık satışın nasıl gerçekleştiğine dair bilgiler de aktaran Turan, "Bu yöntem ile yapılan satışlarda, konut alıcıları ilgili banka şubelerinden seçtikleri konutun peşinat tutarını yatırarak gayrimenkul satış sözleşmesi imzalarlar. Peşinat bedeli, borç bakiyesinden düşülerek kalan tutar taksitlendirilir" dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *