» 
 

TOKİ’den emeklilere 300 TL taksitle ev fırsatı

Başbakanlık Toplu konut İdaresi 2017 yılında yapımı planlanan konutlardan 15 binini emeklilerin alması için fırsat tanıyacak. İşte ayrıntılar…

Dar gelirli vatandaşa ev kirası öder gibi ödeyeceği ödeme kolaylıkları ile ev sahibi etmeyi ilke edinen TOKİ, 2017 yılı için inşa edilmesi planlanan 65 bin sosyal konutun 15 binini emekli vatandaşlara ayıracağını açıkladı. Emekliler için geçerli olacak bu kapsamında emekliler ayda ortalama 300 TL taksitlerle ev sahibi olabilecek.

TOKİ bünyesinde yapılacak olan kurada daire alma hakkını elde eden emekli ve dar gelirlilere kura çekimi sonrasında 2+1 konutlar üzerinden ödeme planı çıkartılacak. Yaklaşık maliyeti, 120 ile 170 bin lira arasında sosyal konutlar için en cüzi rakamlarla ödeme planına uygulanacak.

Öte yandan satışa sunulacak evlerin yüzde 25 kadarı emeklilere kontenjan olarak ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecek. Alınan bilgilere göre ödeme seçenekleri arasında yüzde 12 peşin, 180 ay veya yüzde 20 peşin 240 ay vadeler gibi seçenekler sunulacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *