» 
»
 

Toplu taşıma araçlarında kredi kartı dönemi Mersin'de başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mastercard arasında imzalanan protokol ile toplu taşıma kartı bulunmayanlar artık toplu taşıma araçlarında kredi kartı kullanabilecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mastercard arasında imzalanan protokolle, otobüs kartı bulunmayan vatandaşlar artık toplu taşıma araçlarına kredi kartı ile binebilecek. Türkiye'de ilk defa uygulanacak olan proje ile vatandaşların daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde toplu taşıma aracını kullanması bekleniyor. Düzenlenen bir toplantı ile uygulamanın tanıtımı yapıldı ve uygulamanın denemesi de yapıldı. Büyükşehit Belediyesi Burhanettin Kocamaz, belediye otobüslerinde halâ kent kart uygulamasının devam ettiğini, kent kart uygulamasını yürüten firmayla Mastercard arasında imzalanan protol sayesinde vatandaşlara çeşitli kolaylıkların getirildiğini vurguladı.

Mersin'de başlatılan uygulama sayesinde bundan sonra kredi kartı olanlar, üzerlerinde kent kartları olmadığı zamanlarda kredi kartlarını ya da mobil cüzdanlarını otobüsteki okuyuculara yakınlaştırarak biniş ücretini ödeyebilecekler. Öte yandan haftanın belirlenen günlerinde tüm hatlardaki belediye otobüslerinden ücretsiz olarak hizmet alınabilecek. Türkiye'de ilk olan bu uygulamadan Mersinliler yararlanacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *