» 
 

Toprak Kardeşler kimdir? Burak ve Ömer Toprak'ın özel röportajı

O Ses Türkiye 2017 çeyrek finalinde sahne alan Toprak Kardeşler, sergiledikleri Rap performansı ile sahnede fırtınalar estiriyor. Peki, Toprak Kardeşler kimdir? Burak ve Ömer Toprak ile özel röportaj ve işte merak ettikleriniz...

Bu akşamki müthiş performanslarıyla yine ilgi odağı olan Toprak Kardeşler, ilk olarak yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın üstlendiği Yetenek Sizsiniz 2015 yarışmasında ekran başındaki izleyicilerle buluştu. Erdal Toprak’ın seslendirdiği “Cennet” şarkısı herkes tarafından büyük beğeni topladı. Ardından Toprak Kardeşler grubunun diğer parçası Burak Ömer Toprak’ın sahneye çıkması ile bambaşka bir atmosfer oluştu. Sahnede sergiledikleri “İnadına Rap” parçası ile Rap performansları uzun süre hafızalardan silinmedi. Hem jüri üyelerinde hem de izleyicilerde olumlu etki bırakan performanslar Toprak Kardeşler’i finale kadar taşıdı.

Daha sonra,  O Ses Türkiye 2016’da 2 Aralık tarihinde sahneye çıkan Toprak Kardeşler, çok beğenilen “Cennet” şarkısını yeniden seslendirdi. Yetenek Sizsiniz platformundaki performanslarının jüri üyesi Murat Boz’da bıraktığı etki sayesinde Toprak Kardeşler’e ilk dönen isim Murat Boz oldu. Ardından diğer jüri üyeleri de Toprak Kardeşler’e döndü.

Başarılarını 2. Tur’da da devam ettirecek iddialı kardeşleri daha yakından tanıyabilmek için keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Toprak Kardeşler, Erdal Toprak ile Burak Ömer Toprak’tan oluşmaktadır.

Peki, Toprak Kardeşler kimdir?

Burak Ömer Toprak’ın açıklamaları şöyle; “Ben Burak Ömer Toprak, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde okuyorum ve öğrenciyim halâ. Bir yandan okulumu bitirmeye çalışıyorum, bir yandan Rap müzik ile uğraşıyorum. Abimin adına da konuşmak istiyorum. Erdal Toprak, evli ve 2,5 aylık çok tatlı bir kızı var. İzmir Torbalı’da yaşıyoruz. Kendisi devlet hastanesinde bilişim sorumlusu olarak çalışıyor ve ortak bir Home Stüdyomuz var. Orada müzik yapıyoruz ve müziğimizi Türkiye’ye tanıtmaya çalışıyoruz.

Rap müziğe olan sempatik tavrınız ile herkesin dikkatini çektiniz. İlk olarak Yetenek Sizsiniz’de izleyicilerin karşısına çıktınız. Yetenek Sizsiniz’e çıkmaya nasıl karar verdiniz? Olaylar nasıl gerçekleşti?

Çok kendiliğinden gelişti olaylar. Yetenek Sizsiniz’de finale çıktığımız sezonun haricinde, daha önceden de Yetenek Sizsiniz’e çıkmıştık. Ancak kendimizi tam olarak yansıtacak tarz yapmıyorduk. Club tarzı müzikler yapıyorduk. Seyirciyi eğlendirmekti düşüncemiz. Ancak orada farklı bir Show yapmanız gerekiyor. Çünkü Yetenek Sizsiniz bir müzik programı değil. İkinci kez başvurduğumuzda, bizi daha önceden de tanıdıkları için hemen dönüş yaptılar. Bir gün yerleşkedeydim. Okuldan çıktığım sırada, Acun Medya tarafından arandım ve bir bayanla görüştüm. Katılmak isteyip istemediğimiz sorulunca, aslında çekingen bir yapıya sahip olduğum için biraz duraksadım. Bir anlık bir cesaretle tamam dedim. Abim ilk başta istemedi, ardından onu ikna ederek yeniden çıkmaya karar verdik.

Toprak kardeşler

Yetenek Sizsiniz’e çıktığınızda finale kadar çıkmayı hayal ediyor muydunuz?

Aslında beklemiyorduk. Çünkü çok büyük bir beklentiyle girmedik. Kendimizi gösterelim diyerek girdik yarışmaya. İlk gittiğimizde iki şarkı ile gittik ve tek tek okuyamayacağımızı düşündüğümüzden, ikisini birleştirerek bir performans sergiledik. Daha öncesinde canlı performans yapmıyorduk. İlk kez canlı performans sergiledik. Döndüğümüzde elimizde bir parça yoktu ve Cennet parçasını düzenleyerek, ortaya uyum sağlayacak şekilde yaptık. Sonra Rap İnadına şarkısını yazdık.

Yarı Final’de iş ciddi bir hal aldı ve bir videomuzun 1 milyon kişi tarafından okunduğunu gördük bir hafta içerisinde. Çok kısa bir süre içerisinde bir Show hazırladık. Bizim yakın arkadaşımız olan Tankurt Manas’ın desteği ile Yarı Final’e çıktık. Yetenek Sizsiniz’de kendimizi daha çok geliştirmemize yardımcı oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *