» 
»
 

Torununu öldüren 74'lük dede kaçmak için 6 milyon lira harcadı

Adana'nın Yumurtalık İlçesinde 74 yaşındaki dede, 26 yaşındaki torununa arsa ve harçlık vermek istemediği için silahı ile torununu vurarak öldürdü. Torununu öldürdükten sonra hapse girmemek için tam 6 milyon lira harcadığını itiraf etti.

Meydana gelen korkunç olay, 21 Ocak 2013'te Adana'nın Yumrutalık İlçesinin Yeniköy Mahallesi'nde gerçeşti. Alınan bilgilere göre 74 yaşındaki Ali Cabbar Filik'in evine gece saat 02:00 sıralarında torunu 26 yaşındaki Ali Filik geliyor. Dedesinden para isteyen torun, dedeyi sinirlendiriyor ve olay karşılıklı tartışmaya dönüşüyor. Dede ve torun tartışmanın şiddetinin büyümesi ile kavgaya tutuşuyorlar. Dede Ali Cabbar Filik silahına sarılıyor ve torununa tam 7 el ateş ediyor. Vücudunun çeşitli yerlerine mermi isabet edilen genç olay yerinde yaşamını yitirdi.

Torununu öldürdükten sonra kayıplara kaçıran Ali Cabbar Filik, jandarma tarafından köşe bucak heryerde arandı. Ancak 3,5 senedir izine rastlanamadı. Geçtiğimiz günlerde Gürcistan'a kaçmak için hazırlıklar yapan Ali Cabbar Filik sahte kimlik gösterdiğinde kişi araması yapıldığında ortaya çıktı. Filik, sahte kimlik ile yakalanınca gözaltına alındı ve sorgulama sırasında asıl kimliğini açıkladı.

Ali Cabbar Filik'in sorgulamasında verdiği ifadede, torununu aslında çok sevdiğini ancak kendisinden arsa ve para istediği için rahatsızlık duyduğunu söyledi. Ayrıca olay gecesi torununun alkollü bir şekilde kapısına dayanıp tartıştıklarını artık sinirlerine hakim olamayarak silahı ile ateş ettiğini söyledi. Kendi adını taşıyan torununu öldürdüğünden dolayı pişmanlık duyduğunu ve onu kaybetmemek için bütün mal varlığını ortaya serebileceğini ancak herşey için geç olduğunu ifade etti. Ayrıca dede, kaçmak için 3,5 senede 6 milyon lira para harcadığını da dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *