» 
»
 

Trabzon aşırı yağış nedeni ile sel ve heyelana teslim oldu

Güney kesimlerde aşırı sıcakların hüküm sürdüğü şu günlerde kuzeyde bulunan bazı illerimiz aşırı yağışların etkisi ile sel ve heyelanla karşı karşıya... Trabzon'da birçok yol ulaşıma kapanırken yağış nedeni ile 1 kişi hayatını kaybetti.

Bölgeden gelen haberlere göre; Trabzon'a bağlı Şalpazarı - Acısu Karayolunda yaşanan heyelan sebebi ile yola düşen yaş ve toprak kütleleri yolu ulaşıma kapattı. Aşırı yağış sebebi ile meydana gelen sel sonucu birçok ev hasar görürken, Doğancılar mahallesinde ikmat eden 76 yaşındaki İfakat Çoban adındaki yaşlı kadın evinin önündeki sel sularının getirlediği çamurları temizlemek isterken dengesini kaybederek yere düşmesi sonucu başını yere çarpması nedeni ile hayatını kaybetti. Yolları ulaşıma açmak için Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri bölgede 30 iş makinesi yardımı ile yol temizleme çalışması başlattı.

Yaşanan doğal afet sonrasında hasına açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu hasar tespit çalışmalarına devam edildiğini, sel ve heyelan nedeni ile zarar gören birçok evin olduğunu ancak henüz rakamların netleşmediğini ifade ederek, hayatı notmal akışına döndürmek için iş makinalarının durmaksızın çalıştığını, aralıklarda yollarda kopmaların devam ettiğini, hayatını kaybeden vatandaşımız için Allah’tan rahmet ailesine ise baş sağlığı dilediğini söyledi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *