» 
»
 

Trabzon ve Diyarbakır'da kaza yapan polisler hakkında yeni bilgiler

Trabzon'daki kazada yaralanan 7 polis ve Diyarbakır’daki özel harekat aracının kaza yapmasıyla 6 yaralanan 6 polis hakkında yeni bilgiler ulaşmaya devam ediyor.

Sabah saatlerinde Trabzon ve Diyarabakır'dan gelen üzücü kaza haberleri gelmişti. Kazadan sonra olay hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Özellikle yaralı polislerin sağlık durumu merak ediliyordu.İki ilden gelen habelerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa’da gerçekleştireceği programlar için görevlendirilen özel harekat polislerinin, Siverek-Diyarbakır karayolunun 25’inci kilometresinde kaza yaptığı belirtildi. Bu bölgede yaşanan kazada 6 özel harekat polisinin yaralandığı aktarılırken, yaralı polislerin olay yerine gelen ambulanslarla Siverek Devlet Hastanesine kaldırıldığı ve burada tedavilerine başlandığı aktarıldı.

Burada yaşanan kazanın ardından olay yerinde güvenlik çemberi oluşturulurken, Siverek Emniyet Müdürü Yener Gül, olayın duyduktan sonra Hastaneye giderek yaralı polisler hakkında bilgi aldı.

Bir diğer kaza haberi de Trabzon’dan geldi.  Yomra İlçesi'nde seyir halindeyken bir anda kontrolden çıkan polis aracı devrilirken araçta bulunan 7 Özel Harekat polisinin yaralandığı ifade edildi.

Kazanın, Trabzon Adliyesi'ndeki bir konu ile ilgili olarak buraya giden polis aracının devrilmesi sonucu yaşandığı bildirildi. Kontrolden çıkan aracın devrilme sebebinin henüz netleşmediği vurgulandı. Kazada, araçta bulunan 7 Özel Harekat polisi yaralanırken olaya tanıklık eden ve çevrede bulunan vatandaşlar anında aracın yanına giderek yaralı polisleri araçtan çıkarmaya çalıştı. Yaralı polisler, ambulanslarla Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.  Tedavilerine başlanan polislerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken konu ile ilgili olarak soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi.

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nun yaralı özel harekat polislerini hastanede ziyaret ettiği öğrenildi Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin Tıp Fakültesinde tedavi altına alınan 2 polisi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başkan İbrahim Sağıroğlu, kaza geçiren polislerin sağlık durumları hakkında bilgiler vererek, tedavi gören 2 polisin durumunun iyi olduğunu, araçta kaza geçiren diğer 3 polisin deı polisin tedavilerinin hastanede devam ettiğini ifade ettiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *