» 
 

Trabzon'da Türkiye'nin en büyük ve modern hayvan barınağı yapılıyor

89 dönüm arazinin üzerine yapılan ve 4,5 milyon TL'ye mâl olması planlanan Doğal Yaşam Alanı ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezi, Trabzon'a yapılıyor. Merkezde yaklaşık 450 köpek kapasitesi, sokak hayvanları, doğada yara almış her canlı türünün tedavilerinin yapılacağı bir bölüm ve ameliyathanelerin yer alacağı belirtiliyor.

Türkiye'nin modern en büyük hayvan barınağı olacak olan Doğal Yaşam Alanı ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezi Trabzon'a 89 dönüm arazi üzerine kuruluyor. Arazinin yaklaşık 4,5 milyona mal olması beklenirken, merkez hem sokak hayvanlarını hem de doğadaki tüm yara almış canlıların tedavi altına alınabileceği gerekirse ameliyat edilebileceği bölümlerin yapılacağı belirtiliyor. Merkezin 450 köpek kapasitesi olacağı da ekleniyor. Doğam Yaşam Alanı ve Sokak Hayvanları Bakım Merkezi yeşillikler arasında ve tertemiz havasıyla merkeze gelen hayvanların her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağı belirtiliyor. Bu muhteşem Türkiye'nin en büyük ve en modern Doğal Yaşam Alanı ve Soakk Hayvanları Bakım Merkezi'ni ziyaret etmek isteyenlere ise dinlenme yerleri tesis edilecek. İnşaatın şimdilik %70'i tamamlanmış olarak görünüyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, hayvan dostu barınaklarının en büyüğünün ve en modern olanının Trabzon'a yapıldığını, Trabzon'un tabiatı en güzel bölgelerinden olan Çağlayan Kendirli Mahallesi'nde bulunduğunu dile getirdi. Orman Su İşleri Bakanlığı tarafından tahsis edilen arazinin, hem Trabzona hem de insanlığa kazandırıldığı ifade ediliyor. Hayvan dostu barınakların elektriğinin jeneratör ile sağlanacağını, suyunu ise taşıyıp kullanan yüklenici firma arkadaşlarına ve mesai arkadaşlarına teşekkürlerini sunduğunu belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *