» 
 

Trafik Sigortasında tavan fiyat uygulamasına tepki büyüyor

Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Kemal Gazioğlu zorunlu trafik sigortasına tepki gösterdi. Tavan fiyat uygulamasıyla acentalaların batma noktasına geldiğini dile getiren Gazioğlu binlerce kişinin işsiz kalacağına işaret etti

Zorunlu trafik sigortasında Türk tipi  tavan fiyat uygulamasına yer verildiğini söyleyen Gazioğlu “Primlerin araca göre değil sürücüye göre belirlenmesi gerekir. Oysa Türkiye’de araçlar sigortalanıyor, sürücüler değil. Sigorta primi trafik cezalarına göre artıyor. İngiliz sistemine geçilmesi gerekir. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği ve Sigorta Şirketleri ile ortak toplantı düzenledik. Burada da aynı konulardan söz ettik. Biz İngiliz tipi zorunlu trafik sigortasına geçişi bekliyoruz. Türk tipi tavan fiyat uygulamasıyla şaşırdık” dedi.

Hükümet istihdamı artırmaya çabalarken bu uygulama binlerce kişinin işsiz kalmasına sebep olacak. Sigorta şirketleri tavan fiyatın maliyetlerini düşürmeyi istiyor. Komisyon oranlarının düşmesi yaklaşık 7 bin acentanın batması  ve yaklaşık 20 bin kişinin işsiz kalması demektir” ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *