» 
 

Trafik ve vergi cezası olanlar dikkat! indirim geliyor

Maliye, trafik ve vergi cezaları konusunda düzenlemeler yaparak bir af çıkarıldığını ve ceza borcu olanların bu cezayı ödeyebilmeleri için çok büyük oranlarda indirim uygulanarak vatandaşların cezalarını ödemelerinin kolaylaştırılacağını ifade etti.

Vatandaşların, Trafik, vergi ve prim borçlarını kolay şekilde ödeyebilmesi için daha önce yapılandırma uygulamasına gidilmişti. Yeni yapılandırma 27 Mayıs tarihinde gündeme alınarak konuşuldu. Maliye Bakanlığı yeni bir düzenleme yaptıklarını, daha geniş kapsamlı bir çalışma yaptıklarını belirtmişti. Yeni yapılandırmaya göre, vergi ve trafik cezalarında çok büyük bir indirim yapılarak ödemelerin kolaylaştırılmasının sağlanacağı öğrenildi.İndirimlerden faydalanacak vatandaşların büyük bir yükün altından kalkacağını, bunun herkes için sunulan büyük bir avantaj olduğu belirtildi. Başvuru işlemlerinin 30 Haziran tarihine kadar düzenli bir şekilde yapılabileceği aktarıldı.

Yeniden yapılandırılan vergi ve trafik cezalarını kapsayan kanunun uygulamaya konmasının sonrasında, toplam 73 milyar TL borcun tahlil edilmesi bekleniyor. Farklı nedenlerle ödenmemiş, geç kalınmış olan vergi, prim ve trafik cezalarının 31 Mart 2017 tarihinden önce kesinleşen cezaları kapsayacağı açıklandı. Ödemelerini peşin yapabilecek olan vatandaşlar gecikme zammı ve faizlerden kurtulmuş olarak sadece anaparayı ödeyecek. Birçok kişinin yüksek oranlarda yemiş olduğu cezaların 1 yıllık faizleri ciddi yük getirdiği için Maliye konuyla ilgili yapılandırma yoluna giderek tahsilat yapmayı tercih etti.

30 Haziran 2017 tarihine kadar başvuru işlemlerinin tamamlanması gereken kanun kapsamında yüksek oranda başvuru sayısı bekleniyor.  Vergi, trafik ve prim borcu için az miktarlarda ödemek yapabilecek vatandaşlara taksit imkanı da sunulurken, vatandaşların yapacağı ödemelerde, yapılandırma yasası kapsamında uygulanacak tek fark enflasyon oranındaki fark olacak ve bu oranlarda ödemelere yansıyacak.
 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *