» 
»
 

TRT'ye ve Digiturk'e getirilen darbeci bilişim uzmanları tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe kalkışmasında TRT ve Digitürk'ün yayınını kesmek için askerlerle birlik içerisinde olan 5 bilişim uzmanı tespit edildi. Gözaltına alınan bilişimciler sevk edildikleri adliye kararınca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FETÖ'nün (Fetullahçı Terör Örgütü'nün) 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunması sırasında TRT ve Digitürk'te yaşanan olaylarda, terör örgütü ile ve darbeci askerler ile iş birliği içerisinde oldukları tespit edilen 5 bilişimci gözaltına alındı. Sorgularının ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanmalarına karar verildi. Terör örgütü ile bağlantıları oldukları tespit edilen ve darbe girişimi gecesinde güvenlik kameralarına yakalanan 5 bilişimciden 2'sinin daha önceden Kaynak Holding'de ve STV'de çalıştıkları belirlendi. FETÖ PDY terör örgütü mensuplarının darbe girişimi gecesinde Digitürk'ün ve TRT'nin yayınını kesmek için darbe karkışmasında bulunan darbeci askerlere yardım ettikleri öğrenildi. 

Anadolu Ajansı muhabirinin emniyet kaynaklarından aldığı bilgilere göre, 15 Temmuz FETÖ'cülerin darbe girişiminde bulundukları gecede 1 askeri helikopter, İstanbul'dan aldıkları 5 bilişim uzmanını Vodofone Arena'ya indirdikleri belirlendi. Alınan görüntülerde Ümraniye'deki Elmalıkent Mahallesi'nde bulunan örgütün evinde bir araya gelen S. G., N. A., Ö. Ş., H. Ş., S. Ç. isimli terör örgütü üyesi beş bilişimci Ümraniye'deki bir plazaya getirilmelerinin ardından, bindikleri helikopter ile Vodofone Arena'ya geliyorlar.

Üstteğmen Kerime Kumaş'ın yönetiminde olan helikopter ile Beşiktaş stadına iniş yapan darbeci askerlerin belirli bir kısmı Giditürk binasına, gasp ettikleri otobüsler ile TRT'ye gitmek üzere yola çıkıyorlar. S. G., N. A., H.Ş. Digitürk'e, S. Ç. ile Ö. Ş.'de TRT binasına gidiyorlar. TRT'deki darbeci askerler, korsan bildiriyi spikere silah zoru ile okuttuktan sonra yanlarında bilişimciler ile yayına müdahale ediyorlar. TRT binasındaki kameralara yansıyan görüntülerde terör örgütüne bağlı bilişimcilerden S. G., N. A., ve H. Ş. darbe girişiminin başarısızlık ile sonuçlanmasının ardından sivil kıyafetleri ile TRT'nin arkasındaki tellerden atlayıp kaçmayı başarıyorlar. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *