» 
»
 

Trump ABD'deki 3 milyon göçmeni sınır dışı edecek

ABD'de başkanlık yarışını kazandıktan sonra tüm dünyanın açıklamalarına kilitlendiği Donald Trump, ülkeye yasa dışı yollarla girmiş olan 2-3 milyon civarındaki göçmeni geri göndereceğini açıkladı.

Cumhuriyetçilerin adayı iken Clinton'ı geride bırakarak ABD Başkanı seçilen Donald Trump açıklamaları ile gündemden düşmüyor. İlk mülakatını CBS kanalına yapan Trump, ABD'de gündeme oturdu.

Mektika sınırlarından yasa dışı yollarla ülkeye giriş yapanları geri göndereceğini seçim kampanyaları sırasında sık sık dile getiren Trump, hala aynı düşüncede olduğunu mülakat sırasında aynı sözleri tekrarlayarak gösterdi. Suça karışmış kaçak göçmenlerin bir an önce sınır dışı edileceğini söyleyen Trump, sayıları 2-3 milyonu bulan bu göçmenlerde önceliğin sabıka kaydı olanlar, uyuşturucu satıcıları ve silahlı çete üyeleri olacağını ifade etti.

ABD başkanlığı için yürüttüğü seçim kampanyasında Mektika ile ABD arasına duvar öreceğini açıklayan Donald Trump, bu konuda gelen soru üzerine ise projenin devam ettiğini, ancak sınırın tamamının duvardan oluşmayacağını, bazı bölgelerin çit ile kapanacağını kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *