» 
»
 

Trump: Medya artık problemin büyük bir parçası haline geldi

Florida'da gerçekleşen başkanlığı sonrası düzenlenen ilk mitingde konuşan Trump, göreve geldiği günden itibaren medya ile yaşadığı sorunları anlattı.

20 Ocak'ta ABD Başkanı olan Donald Trump eşi Melanie Trump ile birlikte Florida'nın Melbourne eyaletindeki miting alanına geldi. Başkanlık sonrası düzenlenen ilk mitingde 9-10 bin kişiye hitap eden Trump, 1 ay süresince gerçekleştirilen ekonomik icraatları anlatırken, bir yandan da ilk görev gününde beri medya ile yaşadığı ciddi sorunları dile getirdi. Medyanın artık sorunun büyük bir parçası haline geldiğini belirten Trump, "medya yozlaşmış sistemin de bir parçası" ifadelerini de kullandı. ABD'nin Kurucu Babaları hakkında da konuşan Trump, onların da zamanında medyaya karşı mücadele verdiğini, gerçeklerin ise medyada anlatıldığı gibi olmayabileceğini belirtti.

ABD Başkanı Trump, medyayı ellerinde herhangi bir delil olmadan kendi yönetimi ile ilgili pek çok konuda yalan haber yaptığı iddiasıyla eleştirdi ve medyanın yalan söylediğinde bunun yanlarına kar kalmasına izin vermeyeceğini bildirdi.
Halkın oylarıyla başkanlık koltuğuna oturduğunu belirten Trump, başkanlık ön seçimlerinden beri medyanın kendisini yenemediğini dile getirdi ve medyanın kendi ajandası olduğunu, bunun da Amerikan halkının ajandasını yansıtmadığını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *