» 
»
 

Trump muhaliflere resti çekti

Cumhuriyetçilerden yeni sağlık sigortası tasarı için yeterince destek bulamayan ABD Başkanı Trump, tasarının bugün onaylanmasını isteyerek müzakereleri sonlandırdı.

ABD basınından edinilen bilgilere göre, ABD Başkanı Donald Trump, Obama'nın sağlık sigortası Obamacare yerine getirmek istediği "Amerikan Sağlık Hizmetleri Yasası" için cumhuriyetçi muhaliflerden beklediği desteği bulamayınca resti çekti ve müzakereleri sonlandırdı. Trump, söz konusu tasarının bugün onaylanmasını istedi.

Trump, Cumhuriyetçileri ikna edebilmek için ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan ile birlikte pek çok toplantı düzenlemesine rağmen bir sonuç alamayınca son toplantıda müzakerelerin bittiğini açıkladı ve toplantıya katılanların verdikleri bilgilere göre Trump'ın Cumhuriyetçi vekilleri eğer tasarı bugün geçmezse Obamacare'i yürürlükte bırakmakla tehdit etti. Aynı şekilde Beyaz Saray Bütçe Direktörü Mick Mulveney de tasarının kongrenin ilk kanadından geçmemesi halinde Trump yönetiminin başka önceliklere yöneleceğini ifade etti ve söz konusu iddiaları destekledi.

AHCA tasarısının Washington saatiyle öğleden sonra yapılacağı duyuruldu. 237 Cumhuriyetçi ve 193 Demokrat vekilin bulunduğu Temsilciler Meclisinde tasarının geçebilmesi için ise 216 "evet" oyu gerekli.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *