» 
»
 

Trump Toyota'yı Corolla fabrikası planları nedeniyle eleştirdi

ABD yeni başkanı seçilen Donald Trump, Toyota'yı Mektika'da fabrika kurma planından dolayı eleştirerek iki seçenek sundu. Trump, Toyota'dan ya fabrikasını ABD'de kurmasını ya da daha yüksek sınır vergisi ödemesini istedi.

ABD Başkanı seçilen Donald Trump, açıklamaları ile tüm dünyada gündemden düşmüyor. Zira ABD'nin yeni politikalarının ne yönde seyredeceği aslında bir bakıma Trump'ın sözlerinde çözümlenmeye çalışılıyor. ABD'nin savunma sanayi devlerinden Lockheed Martin ve Boeing ile otomotiv üreticisi General Motors'u daha önce eleştirmiş olan Trump bu kez de Toyota'yı sosyal medyadan hedef aldı. Trump Twitter hesabından yaptığı açıklamasında ABD'de satmak için Corolla model araçlarını Mektika'da üretme planı yapan Toyota'ya oldukça önemli eleştirilerde bulundu.

Japon otomotiv devinin Mektika'da bir fabrika kurarak ABD'de satmayı planladığı Corolla model araçları ile ilgili paylaşım yapan Trump, Toyota'ya "Ya farbikanı ABD'de kur ya da daha büyük sınır vergisi öde" şeklinde öneride bulundu. Trump'ın sosyal medya hesabı üzerinden yönelttiği bu eleştiri üzerine New York borsasında Toyota hisselerinin yüzde 0,7 oranında değer kaybettiği görüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *