» 
»
 

Trump ve Putin'den peşpeşe nükleer silah açıklamaları

ABD Başkanı seçilen Donald Trump, Twitter üzerinden ABD'nin nükleer silah kapasitesi hakkında bir açıklama yaptı. Trump, kapasitesinin genişletilmesi ve arttırılması gerektiğini söyledi.

ABD'nin nükleer silah kapasitesi konusunda sosyal medya hesabı Twitter üzerinden bir değerlendirme paylaşan Trump, kapasitenin arttırılması ve genişletilmesi gerektiğini savundu. Terörle mücadelede nükleer silah kullanımını da seçim kampanyaları sırasında desteklediğini belirten Trump'ın açıklaması ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in nükleer silahlanma konusundaki yorumları peşpeşe geldi.

Dün yaptığı konuşmada Rusya'nın nükleer silah kabiliyetinin arttırılması gerektiğini belirten Putin'in hemen ardından ABD Başkanı seçilen Trump da ABD için benzer yönde bir açıklama yaptı. ABD'nin eskiyen nükleer silah altıyapısına işaret eden uzmanlar ise bu sistemlerin modernleştirilmesi için önümüzdeki 30 yılda 1 trilyon doları aşkın harcama yapılması gerektiğini belirtiyor. ABD'deki Silahlanma Kontrolü Birliğine göre ise ABD'nin nükleer silah başlığı kapasitesi 7 bin 100 olarak bildirilirken Rusya'nın ise 7 bin 300 nükleer savaş başlığı bulunuyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *