» 
»
 

Trump'ın başkanlığı Obama'yı kaygılandırıyor

Donald Trump'ın başkan seçilmesinin ardından ABD Başkanı Barack Obama kaygılarını dile getirdi. Obama, Trump'ın ideolojikten ziyade pragmatist olduğunu belirtti.

Beyaz Saray'da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Obama, başkanlık seçimleri sonucunda Donald Trump'ın seçilmesinin ardından yönetimin devir sürecini değerlendirdi. Bu sürecin pürüzsüz bir şekilde gerçekleşmesi için ekibinin her türlü yardımda bulunduğunu belirten Obama, ofisin herhangi bir kişiden daha büyük olduğunu, bu nedenle de geçişin pürüzsüz bir şekilde sağlanması gerektiğini ifade etti.

8 yıl önce başkanlığa geldiği zamana göre şu anda ABD'nin daha iyi durumda olduğunu kaydeden Obama, dünya için örnek teşkil ettiğini anlattığı ABD'nin dünya üzerinde "büyük bir ağırlığı" bulunduğunu ifade etti. ABD başkanlığının önemli bir görev olduğuna işaret eden Obama, Trump'la oval ofiste yaptığı samimi görüşmeyi hatırlatarak kendisine karşı olabildiği kadar dürüst olduğunu dile getirdi.

Seçilmiş başkan Trump'ın ideolojikten ziyade pragmatist olduğunu ifade eden Obama, başkan olarak alacağı kararların kendisine bağlı olacağını, seçim kampanyası yürütmekle ülke idare etmenin aynı şey olmadığını dile getirdi. Obama, Trump'ın da bunun farkında olduğunu belirtti.

Trump'uın başkanlığına dair kaygıları sorulan Obama, "Kaygılarım var mı? Kesinlikle. Tabii ki endişelerim var. O ve ben bir dizi konuda aynı fikirde değiliz. Federal hükümetimiz ve demokrasimiz sürat botu değil, okyanus gemisi. Başkanlığa geldiğimde ben bunu fark ettim." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *