» 
»
 

Trump'ın kızı ve damadı toplam 740 milyon dolar servete sahip

Geçtiğimiz yıl 195 milyon dolar kazandıkları belirtilen ABD Başkanı Trump'ın kız ve damadının toplam serveti 740 milyon dolar olarak açıklandı.

Beyaz Saray etik dosyalarındaki ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ve damadı Jared Kushner'in bilgilerine göre, çiftin geçtiğimiz yılki geliri 195 milyon dolar, toplam servetleri ise 740 milyon dolar. Ivanka Trump ile birlikte Beyaz Saray'da görev yapan 180 civarındaki kişinin finansal varlıkları kamuoyu ile paylaşıldı. Donald Trump'ın kızı ve damadı ile birlikte yakın ekibindeki başstratejist Steve Bannon, Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı ve Trump'ın sağ kolu olarak görülen Gary Cohn ve başdanışmanlarından Kellyanne Conway'in de gelir ve mal varlıkları kamuoyuna belgeleriyle birlikte açıklandı.

Damat Kushner de kendisi gibi Beyaz Saray'dan önce gayrimenkul sektöründe faaliyet göstermekte ve bu sayede ciddi bir servete sahip olduğu belirtilirken, Gary Cohn da zenginler arasında bulunuyor. Eski Goldman Sachs Başkanı Cohn'un toplam serveti 611 milyon dolar olurken aynı belgelerde Steve Bannon'un geçtiğimiz yıl 2,5 milyon dolar, Conway'in ise 1 milyon dolar gelir elde ettiği belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *