» 
»
 

Trump'ın Sarayında ikinci istifa şoku

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın İletişim Direktörü olarak görev yapan Mike Dubke Beyaz Saray'daki görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, koltuğa geçtiği günden bu yana beş ayda yaşadığı en büyük fire olayıyla karşı karşıya kaldı. Amerikan Başkanı Trump'ın İletişim Direktörü olarak Beyaz Saray’da görev yapan Mike Dubke istifasını sundu. 47 yaşında olan İletişim Direktörü Mike Dubke Beyaz Saray'daki görevine  daha 3 ay önce getirilmişti.
Mike Dubke’nin, 18 Mayıs 2017 tarihinde istifa mektubunu verdiği ancak Başkan Trump'ın ilk yurt dışı turunun bitmesi beklendiği belirtildi. Bugüne kadar Beyaz Saray'daki görevine devam eden Mike Dubke'ın istifa kararı resmi olarak bugün açıklığa kavuştu.


Beyaz Saray’da daha önce de, Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn Rusya ile yaptığı gizli görüşmeleri saklandığı için göreve başladıktan üç hafta sonra istifa etmek zorunda kalmıştı. Korgeneral Flynn, Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak'la göreve başlamadan iki kez buluştuğunu gizlediği öne sürülmüştü.


Rusya'nın, kampanya döneminde Trump ve ekibinin küçük düşürücü bilgilerini görüştüğünü düşünüyor. İki ayrı istihbarat görevlisi ve bir kongre üyesine dayandırılan habere göre, Moskova yönetimi özellikle ekonomik ilişkilere odaklanmış şekilde hareket ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *