» 
»
 

Trump'tan Putin'in kararına övgü dolu sözler

Rusya ile ABD arasında son bir haftadır yaşanan gelişmelerden sonra, ABD'li diplomatları sınır dışı etmeme kararı ile Putin Trump'tan övgü dolu sözler aldı.

ABD'nin Rus diplomatları sınır dışı etme kararı karşısında Putin'in ABD'li diplomatları sınır dışı etmeyeceğini açıklamasının ardından Trump övgü dolu sözler sarf etti. ABD yeni başkanı seçilen Donald Trump, Twitter hesabından Putin'in bu hamlesini erteleme konusunda harika bulduğunu ifade ederek "Onun çok zeki olduğunu her zaman biliyordum." dedi.

Rusya'nın ABD'deki başkanlık seçimleri sırasında siber saldırı düzenlediği iddiaları üzerine ülkede bulunan 35 Rus diplomat ile Maryland ve New York'taki Rus hükümetine ait iki yerleşkenin boşaltılması talebi üzerine Rusya Devlet Başkanı Putin, bu yaptırımlar karşısında ABD'li diplomatları sınır dışı etmeyeceğini açıklamıştı. Karşılık verme hakkını saklı tuttuklarını ifade eden Putin açıklamasında "Ancak sorumsuz, 'mutfak diplomasisi' seviyesine inmeyeceğiz. Rus-Amerikan ilişkilerinin yeniden tesisine yönelik adımları ABD Başkanı seçilen Donald Trump'ın tutumuna göre belirleyeceğiz." şeklinde karşılık vermişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *