» 
»
 

TSK 2 ülkeyle ortak tatbikat yapacak

Türk Silahlı Kuvvetleri,Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Özel Kuvvet unsurlarının katılımıyla "Kafkas Kartalı Özel Kuvvet Tatbikatı" icra edileceğini duyurdu.

Tük Silahlı Kuvvetleri, bugün internet sitesinden yapmış olduğu açıklamada, Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan ülkelerinin  özel Kkuvvet unsurlarının katılımıyla 04-14 Haziran 2017 tarihleri arasında Tiflis/Gürcistan’da icra edeceği "Kafkas Kartalı Özel Kuvvet Tatbikatı" hakkında bilgiler verid.

TSK'dan yapılan açıklama şu şekilde:

Kafkas Kartalı Özel Kuvvet Tatbikatı; Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Özel Kuvvet unsurlarının katılımıyla 04-14 Haziran 2017 tarihleri arasında Tiflis/Gürcistan’da icra edilecektir.

Tatbikatın maksadı; katılımcı ülkelerin Özel Kuvvetleri arasında dostluk, iş birliği ve koordinasyonu geliştirmek, karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak, birlikte harekât icra etme kabiliyetlerini geliştirmektir.

Gürcistan Özel Kuvvetler Komutanlığı ev sahipliğinde icra edilecek tatbikata Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı; bir özel kuvvet timi, bir uzman nişancı unsuru, iki genel maksat helikopteri ve bir nakliye uçağı ile, Azerbaycan ve Gürcistan ise birer özel kuvvet timi ile katılım sağlayacaktır.

Kafkas Kartalı Özel Kuvvet Tatbikatı 2009 yılından itibaren her yıl icra edilmektedir.

Tatbikatta; Direkt Görev Harekâtı, Özel Keşif Harekâtı, Helikopter Eğitimi, Meskûn Mahallerde Muharebe Eğitimi, Uzman Nişancı Eğitimi konularında ortak eğitimler icra edilecektir.

Saygı ile duyurulur.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *