» 
»
 

TSK açıkladı: Nusaybin ve Şırnak'ta operasyonlar bitirildi!

Mardin'in Nusaybin İlçesinde ve Şırnak'ta terör örgütünün faaliyette olduğu bu bölgelerde 14 Mart'ta başlatılan operasyonlar 6 Haziran tarihi ile sona erdi. Bölgeden teröristlerin temizlenmesi ile TSK operasyonların bitirildiğini haber verdi.

Bölücü terör örgütünün eylemlerini ve faaliyetlerini gerçekleştirdikleri Mardin'in Nusaybin ilçesinde ve Şırnak'ta 14 Mart tarihinden bu yana devam etmekte olan operasyonlar başarı ile gerçekleştirildi ve bölgeden teröristlerin temizlenmesiyle operasyonlar bitirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri operasyonlarda halkın can güvenliğini tehlikeye düşüren teröristlere yönelik operasyonların özenle gerçekleştirildiğini bildirdi.

TSK'nın açıklamalarına göre, Nusaybin'de şimdiye kadar gerçekleştirilen operasyonlarda toplamda 495 teör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi. 515 barikat kaldırıldı, 53 hendek kapatıldı, 1.256 patlayıcı imha edildi, 239 tane çeşitli silah ve bu silahlara ait 11.041 mühimmat, el yapımı patlayıcı ve 45 telsiz, 40 kg patlayıcı madde ele geçirildi. Şırnak'ta yapılan operasyonlarda ise şimdiye kadar, 505 terörist etkisiz hale getirildi. 39 hendek kapatıldı ve 238 barikat kaldırıldı. 1.566 el yapımı patlayıcı imha edildi. 280 tane farklı çeşitte silah ve bu silahlara ait olan 25.292 adet silah mühimmatı, 9 telsiz ve el yapımı patlayıcı, ayrıca 6.420 kg patlayıcı madde ele geçirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı güvenlik güçleri ülke bütünlüğünü bozmak isteyen bölücü terör örgütüne yönelik düzenledikleri operasyonlarda kendilerine verilen görevi başarı ile gerçekleştirmiş ve her türlü fedakârlık ile bundan sonraki operasyonlara da canları pahasına katılım göstereceklerini bildirmişlerdir. Ayrıca omuz omuza görev yaptıkları ve gerektiğinde ise birlikte şehit olan, yaralanan silah arkadaşlarına yaşadıkları tüm zorluklara rağmen güvenlik güçlerine desteklerini esirgemeyen bölge vatandaşlarına teşekkürlerini sunmuşlardır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *