» 
»
 

TSK hava harekatı ile 18 PYD/YPG hedefini yerle bir etti

Fırat Kalkanı Harekatı 58. gününde devam ederken, gelen son dakika haberlerine göre Halep’in kuzeyinde yer alan Maarrat Umm Hawsh bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin dün düzenlediği hava harekatında PYD/YPG'nin yeni kontrol altına aldığı 18 hedef 26 bomba ile vurularak 160 ila 200 PYD/PKK'lı unsur etkisiz hale getirildi.

Suriye’nin Halep şehrinin kuzey bölgesinde yer alan Maarrat Umm Hawsh’a TSK dün hava harekatı düzenledi. 18 hedefin imha edildiği belirtilen operasyonda terör örgütü PYD/YPG unsurlarının karargah binası ve barınak olarak kullandığı yerler ile birlikte paletli zırhlı araçlardan 11 hedef ve 7 dinamik hedef imha edildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden bilgilendirme yapılarak PYD/PKK terör örgütünün henüz kontrol altına aldığı bölgedeki 18 hedefe 26 bomba atıldığı, karargah, toplanma, barınma alanı ve silah/mühimmat deposu olarak kullanılan 9 bina ile bir zırhlı araç, 2’si silahlı 4 aracın imha edildiği kaydedildi.

TSK’nın hava harekatı sonucunda 160-200 PYD/PKK mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilirken, Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçaklarının 21.11 ile 23.59 saatleri arasındaki hava harekatı sonrasında üslerine döndükleri bildirildi. Sabah saatlerine kadar ise bu bölgelerde arama-tarama, keşif, hefe tespiti gibi faaliyetlerin devam ettiği, destek unsurlarında herhabgi bir hasar ya da kayıp olmadığı kaydedildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *