» 
»
 

TSK hava harekatıyla 19 hedefi imha etti

Hakkari, Diyarbakır ve Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgelerine TSK'nın düzenlediği hava harekatlarında bölücü terör örgütüne ait 19 hedef imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığı yaptığı bilgilendirmede, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği 4 hava harekatında Hakkari, Diyarbakır ve Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde bölücü terör örgütüne ait silah mevzileri ve sığınakların bulunduğu 19 hedefi imha ettiği bilgisini paylaştı. Dün düzenlenen hava harekatında Hakkari Çukurca ile Zap bölgesindeki hava harekatlarının yanı sıra aynı saatlerde Hakkari Yüksekova'da İkiyakalar bölgesinde de savaş uçaklarının bölgede süren operasyonlara destek vermek amacıyla Hani-Lice kırsalındaki hedefleri vurduğu bildirildi.

Sabah saatlerinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçaklarının Hakkari Yüksekova'da bölücü terör örgütüne yönelik hedefleri ateş altına aldığı, sığınak ve mevzilerin bulunduğu 19 hedefin imha edildiği belirtilirken savaş uçaklarının görevlerini başarıyla tamamlayarak üslerine emniyetle döndükleri bilgisi paylaşıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *