» 
»
 

TSK Şırnak'taki Şehitler ve yaralılar için açılama yaptı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Şırnak Merkez Milli Jandarma Tabur Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonda teröristler tarafından açılan ateş sonucu 2 askerimizin şehit olduğunu, 1 asker ile 2 güvenlik korucusunun da yaralandığını, yaptığı açıklamayla duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetletleri, bölücü teröristler tarafından açılan ateş sonucu 2 askerin şehit olduğunu, 1 asker ile 2 güvenlik korucusunun da yaralandığını açıkladı. Şırnak Merkez Milli Jandarma Tabur Komutanlığı unsurlarınca yürütülen operasyon esnasında açılan ateşte 2 askerimiz şedit düştü.

TSK'dan yapılan açıklamada, 9 Haziran 2017 tarihinde Şırnak Merkez Milli Jandarma Tabur Komutanlığı unsurlarınca Namazdağı/Sarıyayla mevkiinde yürütülmekte olan operasyon esnasında bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından açılan ilk ateşte iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ile iki kahraman güvenlik korucumuz yaralanmıştır. Yaralanan kahraman silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla bölgede operasyonlara devam edilmektedir sözlerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; tedavileri süren kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz, ifadeleri kullanıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *