» 
»
 

TSK, yurt içinde yaşanan olaylara ilişkin bir bildiri yayınladı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Ülke genelinde, 25- 26 Haziran tarihleri arasında yaşanan olaylara ilişkin bir bildiri yayınladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, ülke genelinde cereyan eden olaylara ilikşin bir bildiri yayınlayarak olayların yaşandığı konuları ele aldı. Terör örgütleri ile girilen çatışmalar ve yapılan operasyonlarda ele geçirilen malzemelerin de belirtildiği açıklama şu şekilde:

25 Haziran 2017 tarihlnde, Siirt/Pervari’de, icra edilen operasyonda tespit edilen bir sığınakta, bir Biksi makineli tüfek, bir RPG-7 roketatar, bir RPG-7 roketatar mühimmatı, 105 Biksi makineli tüfek fişeği, düdüklü tencere ile hazırlanmış bir el yapımı patlayıcı ile çok miktarda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, 69 kg gıda malzemesi ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

25 Haziran 2017, Şanlıurfa/Suruç’ta icra edilen adli aramalarda, cep telefonu düzeneği ile irtibatlı iki el yapımı patlayıcı, bir kg C4 patlayıcı madde, bir Kalaşnikof piyade tüfeği, bir av tüfeği, bir tabanca, iki roketatar başlığı, 15 tabanca fişeği, bir Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ve iki tabanca şarjörü ele geçirilmiştir.

26 Haziran 2017, Elazığ/Karakoçan’da icra edilen temas aramasında bir Kalaşnikof piyade tüfeği, 30 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve bir Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ele geçirilmiştir.

26 Haziran 2017, Diyarbakır/Dicle’de, güvenlik güçlerine bölücü terör örgütü mensubu bir terörist silahsız ve teçhizatsız olarak teslim olmuştur.

26 Haziran 2017, Bingöl/Yayladere’de, icra edilmekte olan hava destekli operasyonda, güvenlik güçlerimize saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu teröristlere ait silah mevzii, mağara ve sığınaklar düzenlenen hava harekâtı ile imha edilmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *