» 
»
 

TSK'dan açıklama: 13 DAEŞ'li etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yapılan açıklamada, Fırat Kalkanı Harekatının 126'ncı gününde, 2 muhalifin şehit olduğunu ve 1 muhalifin yaralandığını bildirerek, 13 DAEŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatının 126'ncı gününde meydana gelen olaylar hakkında bilgilendirme yaptı. Tüsrk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, gün içerisinde meydana gelen çatışmalarda 2 muhalifin şehit olduğunu, 1 muhalifin yaralandığını ve 13 DAEŞ terör örgütü üyesi teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Öte yandan hedef tespit vasıtaları ile yerleri tespit edilen 148 DAEŞ terör örgütü hedefinin ateş altına alınarak, DAEŞ terör örgütü üyeleri tarafından kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçların bir bölümünün imha edildiği, geride kalan kısmının ise kullanılamaz hale getirildiğini aktardı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, DAEŞ terör örgütünden arındırılan bölgelerde muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından 52 El Yapımı Patlayıcının imha edildiğini, harekatın başladığı günden bu yana çoğu tuzaklanmış vaziyette bulunan 2 bin 387 EYP ile 42 mayının kontrollü olarak etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *