» 
»
 

TSK'dan açıklama: 2 DAEŞ terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin koalisyon güçleri tarafından Hazwan'da belirlenen DAEŞ terör örgütü unsurlarına yönelik düzenlenen hava harekâtı sonucunda 2 DAEŞ üyesi teröristin etkisiz hale getirildiği ve DAEŞ'e ait bir aracın imha edildiği belirtildi.

TSK'dan yapılan açıklamada, Türk Sİlahlı Kuvvetlerince, DAEŞ terör örgütü başta olmak üzere bölücü terör örgüterinin tehditini bertaraf ederek hudut güvenliğinin artırılması ve Koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekâtı'nın ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve Birleşmiş Milletler Sözleşmesinin 51'inci maddesinde bulunan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM'nin DAEŞ'la mücadeleye yönelik aldığı kararlar çerçevesinde sürdürüldüğü belirtildi.

Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 60'ıncı gününde ise yapılan açıklamada, muhalif unsurlardan oluşan Özel Kuvvetler Grubunun, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Mare güneyinde yer alan 2 meskun mahalin alınması maksadıyla başlatılan taarruzların devam ettiği bildirildi. Gün içerisinde meydana gelen çatışmada 5 muhalifin yaralandığı ve destek sağlayan Türk unsurlarında herhangi bir zayiat yada hasar olmadığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *