» 
»
 

TSK'dan açıklama: 21 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari'nin Çukurca, Siirt'in Eruh, Diyarbakır'ın Lice ve Iğdır'da düzenlenen operasyonlarda bir hafta içerisinde 21 teröristin etkisiz hale getirildiği, Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından (TSK) 9 Aralık ile 14 Aralık tarihleri arasında 4 ilde düzenlenen operasyonlarda bölücü terör örgütü üyesi mensubu 21 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan haftalık bilgilendirmelere, 8 Aralık ile 14 Aralık tarihleri arasında yürütülen terörle mücadele faaliyetleri ve Fırat Kalkanı Harekatı'na yönelik güncel durum hakkında bilgi verildi. Bildilendirmede, bölücü terör örgütünün yaz kış sürekli barınma alanı ve yurt içinde geçiş güzergâhı olarak kullanması açısından büyük önem yaşıyan bölgelerden Hakkari, Şırnak, bitlis ve Mardin'de operasyonların aralıksız olarak devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda bölücü terör örgütüne yönelik Hakkari'nin Çukruca, Siirt'in Eruh, Diyarbakır'ın Lice ve Iğdır'da düzenlenen operasyonlarda 21 bölücü terör örgütü üyesi 21 terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan operasyonlarda 38 EYP, 6 roketatar, 5 piyade tüfeği, 1 uçaksavar, 2 mayın, yaklaşık 2 ton 700 kilogram amonyum nitrat ve çok miktarda değişik çap ve cinste mühimmat ile patlayıcı yapımında kullanılan fünye, kablo ve çeşitli maddeler ele geçirildi.

Bölücü terör örgütünün en önemli finansal kaynaklarından olan kaçakçılık ve mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler neticesinde 184 bin 760 paket kaçak sigara ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *