» 
»
 

TSK'dan açıklama: 224 hedef imha edildi, 23 DAEŞ'li etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 150'inci gününde, DAEŞ'e ait 224 hedef imha edildi ve 23 DAEŞ'li etkisiz hale getirildi.

Suriye'nin kuzeyinde yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nda, DAEŞ'e ait 228 hedef karadan ve havadan Türk ve koalisyon uçakları tarafından ateş altına alınarak imha edildi. 23 DAEŞ'li terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 150'nci gününde, ÖSO, karadan ve havadan sağlanan ateş desteği ile Suflaniyah meskun mahallinde kontrolü sağlandı. Harekâtta karadan hedef tespit vasıtaları ile 205, havadan Türk ve koaliston güçlerine ait jetler ile 23 DAEŞ hedefi ateş altına alındı. DAEŞ mensupları tarafından kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri ve silah ile araçlar imha edildi. Gün içerisinde 23 DAEŞ'li teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından El Bab, Bzagah, Kabbasin'in güneyi ve Suflaniyah bölgelerinde tespit edilen terör örgütü DAEŞ'e ait 19 hedefe hava harekatı düzenlendi. Hava harekatı neticesinde, barınma yeri olarak kullanıldığı belirlenen 13 bina ve bir araç imha edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *