» 
»
 

TSK'dan Fırat Kalkanı Harekatı'nın 50. gününde açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 50. gününde yaptığı son açıklamada, toplamda 19 DAEŞ TÖ mensubunun etkisiz hale getirildiği ve 8 muhalifin şehit olduğu, 22 muhalifin ise yaralandığı belirtildi.

Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 50. gününde toplamda 77 DAEŞ hedefi vuruldu. Yapılan çatışmalarda 19 terörist öldürüldü. 8 muhalif asker şehit oldu ve 22 muhalif asker yaralandı. Koalisyon uçaklarının düzenledikleri hava harekâtında ise 28 DAEŞ'li etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) gelen açıklamada, gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 12, Aktarin bölgesine saldırı girişiminde bulunan 7 olmak üzere toplamda 19 DAEŞ terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi. Yapılan operasyonlarda 8 muhalif şehit olmuş ve 22 muhalif ise yaralanmıştır.

Muhalif unsurlarınca harekâtın başlangıç gününden bu yana kontrol sağlanan 132 meskûn mahalde güvenliği artırıcı önlemler devam ettirildiği, keşif ve gözetleme vasıtaları ile belirlenen 77 DAEŞ terör örgütü hedefine ise atışlar yapıldığı açıklandı. Özgür Suriye Ordusu'nun ileri harekâtı bu şekilde desteklenerek, tespit edilen hedefler ise tam isabet ile etkisiz hale getirildiği belirtildi. Hava Kuvvetlerine ait uçaklar ile de İhtimalat ve Duvaybik'te bulunan altı hedefe 6 bomba atışı yapıldığı, DAEŞ'in komuta ve kontrol merkezi olarak kullanılan bir ve savunma mevzii olarak kullanılan 4 olmak üzere toplamda 5 bina ve 1 keskin nişancı mevziinin imha edildiği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *