» 
»
 

TSK'dan saldırı hazırlığı yapan teröristlere hava harekatı

Şırnak ve Diyarbakır'ın ilçe kırsallarında Türk Silahlı kuvvetleri tarafından düzenlenen hava harekatlarında ilk belirlemelere göre iki terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Diyarbakır ve Şırnak kırsallarında düzenlemiş olduğu hava harekatında, saldırı hazırlığı yapan teröristlerin silah mevzisi ve kış aylarında soğuktan korunmak için kullandıkları barınma alanları saptanarak vuruldu. Yapılan operasyonda, gelen ilk bilgilere göre iki teröristin saldırı hazırlığındayken etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden verilen bilgiye göre, 31 Mayıs 2017 akşam saatlerinde Şırnak İl’ine bağlı İkiyakalar ve Diyarbakır İl’ine bağlı Lice'de devam etmekte olan, terör örgütünün barınma ve mühimmat alanlarına ait mevzileri arama operasyonu kapsamında hava harekatı düzenlendiği belirtildi.

Türk silahlı Kuvvetleri ‘ne ait savaş uçaklarının, terörist grubun saldırı hazırlığı yaptığı sıralarda başlatılan harekatla İkiyakalar'da bulunan örgütün barınak olarak kullandığı bir mağara ve bu mağaranın içinde bir doçka silah mevzisi  tespit edildi. Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsalında da 1 adet barınma alanı ve ilk gelen haberlere göre iki teröristin etkisiz hale getirdiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *