» 
»
 

TSK'dan son dakika açıklaması: 4 şehit, 15 yaralı

Son dakika... Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab ile civarında devam eden çatışmalar sırasında Özgür Suriye Ordusu birliklerine destek veren Türk askerinden 4'ü şehit oldu ve 15 asker ise yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Fırat Kalkanı Harekatı'nın 120'nci gününde yapılan açıklamada, El Bab ve civarında sürdürülmekte olan çatışmalar sırasında, Özgür Suriye Ordusu birliklerine destek sağlayan TSK unsurlarından 4 askerin şehit ve 15 askerin yaralı olduğu belirtildi. Yaralıların hızla hastaneye sevk edilerek tedavi altına alındıkları bildirildi. TSK açıklamalarında, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, TSK personeline ve yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz." ifadelerinde bulundu.

Özgür Suriye Ordusu'nu destekleyen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin El Bab'ta Sahra Hastanesi olmadığı öğrenilirken, çatışmaların El Bab'ta merkezde yer alan ve uzun süredir hastane özelliğini kaybederek, teröristlerin barınma, silah ve cephane deposu haline getirdiği büyük şehit hastanesi civarında olduğu belirtildi.

Hastanenin yer aldığı bölgenin terör örgütü DAEŞ'in en yoğun koruduğu ve tahkim ettiği bir alan olduğunu, El Bab'a hakim bir tepenin yamacında olduğu bildirilirken, çatışmaların halâ devam ettiği bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *