TSK'ya 30 bin personel alımı yapılacak

FETÖ'ye yönelik soruşturmalar kapsamında ihraçların ardındanh Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyacının karşılanması için 30 bin 159 personel alımı yapılması planlanıyor.

FETÖ'ye (Fetullahçı Terör Örügütü) yönelik yapılan soruşturmalar kapsamında yapılan ihraçların ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) personel ihtiyacının karşılanması için 30 bin 159 personel alımının gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Anadolu Ajansı muhabirinin edindiği bilgilere göre, Milli Savunma Bakanlığı tarafndan TSK'nın personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik başlatılan çalışmalar sürdürülüyor. Bu kapsamında kara ve deniz harp okullarının, 1,2 ve 3'üncü sınıflarına üniversitelerin uygun bölümlerinden, astsubay meslek yüksek okullarının birinci sınıflarına yüksekokulların uygun bölümlerinden öğrenci alınması öngörülüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin personel ihtiyacını karşılamak için bin 322 subay, 3 bin 547 astsubay, 7 bin 159 uzman erbaş ve 11 bin 907 sözleşmeli erbaş/er alınması bekleniyor. Öte yandan harp okullarına 3 bin 497 meslek yüksekokullarına bin 811 öğrenci alımı yapılması planlanıyor. 411 astsubayın subaylığa, 511 uzman erbaşın astsubaylığa geçişi olmak üzere, bu sene içerisinde 30 bin 159 personelin temini değerlendiriliyor.

Ayrıca, Özel Kuvvet Komutanlığının personel ihtiyacının karşılanması için de Milli Sacunma Bakanlığı tarafından başlatılan muvazzaf subay ve astsubay alım süreci de devam ediyor. Özel Kuvvetler Komutanlığına ilk kez Bakanlık tarafından personel alımı yapılırken, Komutanlığa dışarıdan subay ve astsubay temini de ilk olma özelliği taşıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *