» 
»
 

TSK'ya ait iki tank, DAEŞ'in hedefi oldu: 3 şehit, 4 yaralı

14'üncü gününde olan Fırat Kalkanı Harekatında devam etmekte olan Vukuf bölgesindeki çatışmalarda, bölücü terör örgütü DAEŞ unsurları tarafından, roketlerle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait olan iki tanka saldırı gerçekleştirildi. Tanklara düzenlenen saldırıda 3 asker şehit oldu ve 4 asker ise yaralandı.

Fırat Kalkanı Harekâtında Vukuf bölgesinde devam etmekte olan çatışmalarda, terör örgütü DAEŞ roketlerle Türk Silahlı Kuvvetlerine ait iki tanka saldırı gerçekleştirdi. DAEŞ'in iki tanka yönelik saldırıda bulunmasında 3 asker şehit oldu ve 4 asker ise yaralandı. Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, operasyonların sürdürüldüğü harekat bölgesinde TSK'ya ait fırtına obüsleri ile bölücü terör örgütü üyelerine ait olduğu tespit edilen 50 hedef 225 atım sonucunda yerle bir edildi.

Harekâtın 14'üncü gününe dek şimdiye kadar toplamda 443 hedefe 1.924 atım gerçekleştirildi. Ayrıca koalisyon hava kuvvetlerine ait olan savaş uçakları ile saat 12:30 sularında Baragidah bölgesinde yerleri belirlenen DAEŞ hedefleri vuruldu. Bugün ise koalisyon güçlerinin de desteği ile ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) tarafından Sadvi ve Vukuf köyleri ele geçirildi.

Operasyonların devam ettiği Suriye'nin Vukuf bölgesinde meydana gelen çatışmada, bölücü terör örgütü DAEŞ tarafından TAS roketleri ile TSK'ya ait iki tanka saldırı düzenlendi. Saldırıda öncelikle 2 asker şehit oldu ve 5 asker yaralandı. Yaralanan askerler helikopter ile hastanelere sevk edildi. Ağır yaralanan askerlerden biri tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit düştü. Şehit sayısı 3'e çıktı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *