» 
»
 

TÜBİTAK ödüllü öğretmenin organları 4 kişiye can verdi

Geçirdiği beyin kanaması sonucunda hayatını kaybeden TÜBİTAK ödüllü tarih öğretmeni Caner Sağır'ın organları, nakil beklemekte olan 4 kişiye can verdi.

Beyin kanaması sonucunda yaşamını yitiren 47 yaşındaki TÜBİTAK ödüllü tarih öğretmeni Caner Sağır'ın organları, nakil bekleyen 4 kişiye can oldu. 16 Ocak Pazartesi günü Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine başvuran Caner Sağır'ın beyin sapağında kanama olduğu belirlendi. Yapılan tetkikler neticesinde Sağır yoğun bakıma alındı. 18 Ocak Çarşamba günü Sağır'ın beyin ölümü gerçekleşti.

Sağır'ın üç ağabeyi, kardeşlerinin organlarını bağışlamaya karar verdi. Sağır'ın karaciğer, kalp ve iki böbreği yıllardır organ nakli olmayı bekleyen hastalara hayat verdi. Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, Sağır'ın ailesinin çok önemli bir karar aldığını söyledi.

Ağabeyler Vaner ve Hasan Sağır'ın kardeşlerinin idealist ve örnek bir öğretmen olduğunu dile getirdi. Sağır'ın böbreği, 2009'dan bu yana diyalize giren Faik Şahin'e nakledildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *