» 
»
 

TÜBİTAK’ta FETÖ depremi! 139 kişi çıkarıldı 28 kişi istifa etti

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, BTSO’da Organize Sanayi Bölgesi temsilcileri ile bir araya gelerek gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özlü geçen dönemde TÜBİTAK’ta çok ciddi bir FETÖ yapılanması tespit ettiklerini belirtti.

2011 ile 2013 yılları arasında TÜBİTAK’a alınan personel sayısının 1707 kişi olduğunu belirten Özlü, toplam 4500 personelin çalıştığı kuruma alımların yarısının bu iki yıl içerisinde yapıldığına dikkati çekti. Yürütülen ciddi çalışma çerçevesinde dün itibariyle 139 kişinin çıkarıldığı TÜBİTAK’tan 28 kişinin de takibe takılacakları düşüncesiyle istifa ettiğini belirten Bakan Özlü, olayların başlamasının akabinde 560 çalışanı açığa aldıklarını, bunların da devletten tamamen çıkarıldıklarını belirtti.

TÜBİTAK’a bağlı kuruluşlardan olan KOSGEB’ten de 47 kişinin uzaklaştırılarak devletten tamamen çıkarıldıklarını belirten Özlü, bir gazetecinin bu kişilerin hepsinin FETÖ’cü olup olmadığını sorması üzerine üzerinde çalıştıklarını, hepsi olmasa da büyük bir çoğunluğunun öyle olduğunu düşündüklerini ifade etti. Bakanlıkta TÜBİTAK ile birlikte bütün birimlerde çalışmaların yapıldığını bildiren Bakan Özlü, KOSGEB ve Patent Enstitüsü dahil tüm birimlerde çalışıldığını kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *