» 
 

Tüm esnafa 30 bin lira kredi Faizsiz 5 yıl vade imkanı 2016'da!

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 1 Kasım seçim vaatlerinden biri de esnafa faizsiz krediydi. Esnafa 30 bin lira faizsiz kredi için düğmeye basıldı. Zabit Pilan, 2016 yılında bütün esnaflara 30 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceğini açıkladı.

İlkadım-Gazi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Zabit Pilan, yaptığı açıklamada 2016 yılı içinde tüm esnafın 30 bin liraya kadar faizsiz krediden yararlanabileceğini açıkladı.1 Kasım seçim vaatleri arasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da dile getirdiği esnafa otuz bin lira faizsiz kredi imkanı 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe giriyor. Her esnaf ve sanatkarın başvurabileceği faizsiz kredi için önceden kredi çekmemiş esnaf ve sanatkarlar faydalanacak. İlkadım-Gazi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Zabit Pilan, faizsiz kredi konusu hakkında yaptığı açıklamada bu kredinin küçük esnafın çok işine yarayacağını kaydetti.

Zabit Pilan, esnaf ve sanatkarların çok işine yarayacağını belirttiği faizsiz kredi için öncelikle başbakana verdiği sözde durduğu için teşekkürlerini iletti. Peki esnafa 30 bin lira faizsiz kredinin detayları neler?

Pilan’ın yaptığı açıklamalara göre eskiden 1 yılını dolduran esnafa kredi verilirken şimdi yeni dükkan açan her esnafa kredi imkanı doğuyor. Daha önce kredi kullanmamış her esnaf ve sanatkar, 30 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanabilecek. Yeni yürürlüğe girecek olan uygulama ile birlikte eskiden sadece tükenmekte olan bastonculuk, seramikçilik, kalaycılık gibi meslek gruplarına verilen krediden şimdi bütün esnaf yararlanacak. Türkiye’de ilk defa gerçekleşecek olan bu uygulama ile 1 yıl ile 5 yıl vade avantajı da sağlanacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *