» 
»
 

Tunceli Belediye Eş Başkanları ile 10 kişi tutuklandı

Dün gözaltına alınarak mahkemeye çıkarılan Tunceli Eş Başkanları Mehmet Ali Bul ve Nurhayat Altun ile aralarında HDP'li yöneticilerin de bulunduğu 10 kişi tutuklandı. Mahkemece tutuklanan Bul ve Altun ile diğer 10 kişi cezaevine gönderildi.

Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Belediye Eş Başkanları Mehmet Ali Bul ve Nurhayat Altun ile birlikte dün gözaltına alınan diğer 10 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaeevine gönderildi. Gözaltına alınanlar arasında Belediye Meclis Üyesi Cemile Ataş, DİSK Şube Başkanı Şükran Yılmaz, DBP İl Başkanı Murat Polat, HDP İl Başkanı Aslan Çağ, HDP PM üyesi Ali Ekber Kaya, EMEP İl Başkanı Mustafa Taşkale, HDP Yöneticileri Hüseyin Dağdeviren, Yaşar Ağın, Musa Kavut, BES Temsilcisi Musa Kılıç ve Aysel Doğan da bulunuyordu.

Eş başkanların ve diğer şahısların Emniyet Müdürlüğü'nde ifade vermeyi reddetmelerinin ardından, geniş güvenlik önlemleri altında öğleden sonra adliyeye çıkarıldılar. Şahısların savcılık sorugularının ardından Aysel Doğan serbest bırakılırken, eş başkanlar ve diğer 10 kişi çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Aynı soruşturmada İstanbul'da gözaltına alınan HDP eski milletvekili Edibe Şahin ise Tunceli'ye getirilmek üzere yola çıkarıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *