» 
»
 

Tunceli Hozat'ta operasyonlar devam ediyor

Tunceli'nin Hozat İlçesinde EYP'nin sivil aracın geçişinde infilak ettiren bölücü terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Çıkan çatışmanın arasında kalan 3 işçi ve 2 araç kurtarılırken, bölgede bulunan gazeteciler ise gözaltına alındı.

Tunceli'nin Hozat İlçesinde bölücü terör örgütünün sivil araç geçişi esnasında tuzakladıkları el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda başlatılan operasyonlar devam ediyor. Kobra tipi helikopterlerin operasyonlara havadan destek sağladığı ve teröristlerin olduğu tespit edildiği noktaların yoğun ateş altında olduğu belirtiliyor. Konu ile ilişkin Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamalara göre, patlama sırasında araçta 3 kişinin olduğu ve bir kişinin yaşamını yitirdiği, 2 kişinin ise akıbetinin araştırıldığı bildirildi. Ayrıca bölgeye giden gazetecilerin ilçenin çıkışında jandarma tarafından gözaltına alındığı söylendi.

Tunceli'nin Hozat İlçesinde dün öğle saatlerinde meydana gelen sivil aracın geçişi el yapımı patlayıcıyı tuzaklayan teröristlerin infilak ettirmesi ile birlikte bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatıldı. Operasyona helikopter havadan destek verdi. Teröristlerin bulunduğu belirlenen noktalara atışlar yapıldı. Ayrıca bölgeden ara ara silah sesleri de duyuldu. Patlamada hayatını kaybedenlerin cenazelerini almak üzere gelen belediyenin cenaze aracı ve oluşan çukuru kapatmak üzere gelen iş makineleri kurtarıldı. Araçlara da kurşun geldiği öğrenilirken araçlardaki 3 işçinin yaralanmadan kurtarıldığı belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *