» 
»
 

Tunceli, Şırnak ve Diyarbakır'da 14 terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi

Tunceli, Şırnak ve Diyarbakır'da sürdürülen operasyonlar 14 bölücü terör örgütü üyesi terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Tunceli'nin Hozat İlçesinde terör örgütüne yönelik devam eden operasyonda dün teröristlerle güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 3 terörsit etkisiz hale getirildi. Öte yandan Dragunov keskin nişancı tüfeği, AK-47 piyade tüfeği, HK-33 piyade tüfeği ile bir tabanca ele geçirildi. Operasyonda bulunan bir sığınaktaki el yapımı patlayıcı da imha edildi.

Şırnak'da devam eden operasynlarda, kırsaldaki 2 terörist hava harekatı sonrasında etkisiz hale getirildi. Teröristlerin kullandıkları sığınak ile barınaklar ise imha edildi. Operasyon kapsamında 5 bölücü terör örgütü üyesi terörist silahlı insansız hava aracı ile, 3 terörist ise çıkan çatışmada öldürüldü. Güvenlik güçleri, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde ise 1 terörist etkisiz hale getirildi.

Bingöl'ün Kiğı ilçesinde komandolar tarafından gerçekleştirilen Jandarma Uzman Çavuş lokman Darğın Operasyonu'nda, bölücü terör örgütü üyelerince kullanılan 6 mevzi ve 23 sığınak bulundu. Yapılan aramalarda iki EYP düzeneği, patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme de ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *