» 
»
 

Tunceli ve Hakkari'de 11 terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde ve Hakkari'nin Çukurca ilçesinde sürdürülmekte olan operasyonlarda 11 terörist etkisiz hale getirildi. Bombalı araç eyleminde kullanılmak üzere bulunan patlayıcı yüklü araç ise kontrollü olarak imha edildi. TSK'dan yapılan açıklamaya göre ise Hakkari'de bugüne kadar 463 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamaya göre, Tunceli'nin Ovacık İlçesinde düzenlenen operasyonda askeri birliklere saldırı hazırlığında oldukları belirlenen bölücü terör örgütü üyesi 7 terörist ölü olarak ve 1 Dragunov keskin nişancı tüfeği, 1 Biksi makineli tüfeği, 1 Zagros keskin nişancı tüfeği, 3 Kalaşnikof piyade tüfeği, 2 M-16 piyade tüfeği ele geçirildi. Öte yandan düzenlenen operasyonda eylemde kullanılmak üzere patlayıcı yüklü bir aracın ele geçirildiği bildirildi. Hakkari'nin Çukurca İlçesinde devam etmete olan hava destekli operasyonda bölücü terör örgütü üyesi 4 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

TSK'DAN AÇIKLAMA: "463 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari Tümen Komutanlığı tarafından icra edilen operasyonlar kapsamında, Hakkari Çukurca'nın Uzundere Güven Dağı'nın güneyinde, Irak'ın kuzeyinde yer alan İstip Dihuk Geçidi bölgesinde silahlı İHA ile 1 bölücü terör örgütü üyesi terörist etkisiz hale getirildi. 2 teröristin ise ağır yaralandığı bildirildi. Öte yandan Chale Dağı yakınlarında tespit edilen 2, Sarı Körova yakınında tespit edilen 1 terörist de silahlı İHA ile etkisiz hale getirildi. TSK'dan yapılan açıklamaya göre, Hakkari'de bugüne kadar toplamda 463 terörist etkisiz hale getirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *