» 
»
 

Tunceli'de 8 bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi

Tunceli'nin Aliboğazı deresinde düzenlene hava destekli operasyonda 8 bölücü terör örgütü üyesi terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, Tunceli'nin Aliboğazı deresinde 24 Kasım'da keşif yapan İHA ve İnsansız Keşif Uçağı İKU, tespitlerinin ardından bölücü terör örgütü üyesi teröristlere yönelik hava destekli operasyon başlatıldı.

Şehit Piyade Er Nazm Yıldızlı-26 operasyonu kapsamında 51'inci Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı tarafından 24 Kasım ile 28 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen arama tarama faaliyetinde 5, çatışma esnasında da 3, toplamda 8 terörist etkisiz hale getirildi.

Operasyon kapsamında, bölücü terör örgütüne ait 14 sığınak ile mağarada ele geçirilen silah, mühimmat ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi. Ele geçirilen silah ve mühimmat arasında, 20 kilogram amonyum nitrat, 11 EYP, 3 AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, 4 el bombası, dolu 6 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, ikişer tabanca ve termal silah dürbünü, birer HK-33 piyade tüfeği, dolu LAW silahı, dragunov keskin nişancı tüfeği, büyük telsiz ile el telsizi yer alıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *